Speelzaal kwalificatie NK ABC in Best (foto org)
Speelzaal kwalificatie NK ABC in Best (foto org)

Op 14 en 15 februari 2026 is in het Brabantse Best het 3e van in totaal 4 kwalificatietoernooien georganiseerd voor het NK jeugd ABC 2026 (t/m 14, 16 en 18 jaar). Dit kwalificatietoernooi is een samenwerking van ESV, WLC, NBSB en de KNSB. De speellocatie was het Hoornbeeck College aan de Willen de Zwijgerweg in Best.

Met in totaal 112 deelnemers (14xA, 27xB, 71xC) was het een mooie strijd in drie leeftijdsgroepen.

Groep A (t/m 18 jaar)

In deze groep pakten de twee ratingfavorieten David Madularea en Gachatur Kazarjan ook de NJSK tickets. Ze speelden onderling remise en alleen Gachatur liet nog een halfje vallen in ronde 1 tegen Storm Fallaux. Storm werd nog wel derde, maar greep naast een ticket.
Bij de meisjes scoorde Elysia Feng met 3 de meeste punten voor Polina Kulikova (2,5) en Alma Visser (0). Polina en Alma zijn gekwalificeerd, aangezien Elysia als geregend kampioene al geplaatst was.

Groep B (t/m 16 jaar)

In groep B stak er een bovenuit, dat was Marnix Woldhuis. Hij won al zijn 7 partijen en pakte het eerste ticket van 3. Aden Darie (5,5 punt) bleef wel in het spoor, verloor alleen van Marnix en stelde in de slotronde zijn tweede plaats veilig tegen Jelle van Haaften met een remise. Jelle met 5 bleef op zijn beurt Arda Yantur ook met 5 nipt voor vanwege meer weerstandspunten. Marnix, Aden en Jelle zien we terug op het NJSK.
Bij de meisjes scoorden Anumitra Elankumaran en Ilona Vermeulen resp. 3,5 en 2 punten. Beiden waren echter al geplaatst en streden hier als training voor het NJSK, maar pakten wel mooi ook het prijzengeld mee.

Groep C (t/m 14 jaar)

In deze groep deden maar liefst 8 spelen mee die al gekwalificeerd waren. Oscar Koppenens en Keerthi Gnanasekaran maakten die keuze geheel waar door eerste te worden met resp. 6,5 en 4,5 punt. Daarachter was de strijd om de drie tickets helemaal open. Vier spelers eindigen op 5,5 punt. Daarvan was Noah Sosef al geplaatst. De andere drie waren: Yanyang Zhou, Ziyang Huang en Ahmet Naim Ozbek. Gefeliciteerd.

Bij de meisjes eindigde Niranjana Ganeshram met 4 punten als 2e, maar die was ookal geplaatst. De tickets gingen daardoor naar Panzar, Emilia met 3,5, De Koning, Mila met 3,5 en Mohan, Manaswini met 3 punten. Manasvini had de meeste weerstandspunten van een groepje van drie. Evienne Jongejan en Emily de Cuba haalden het hierdoor net niet.

Overzicht geplaatsten

Geplaatst voor NJSK:

A-Jeugd: David Madularea en Gachatur Kazarjan
A-Meisjes: Polina Kulikova en Alma Visser (Elysia reeds geplaatst)
B-Jeugd: Marnik Woldhuis, Aden Darie en Jelle van Haaften
B-Meisjes: geen (Anumitra en Ilona reeds geplaatst)
C-Jeugd: Yanyang Zhou, Ziyang Huang en Ahmet Naim Ozbek (Oscar, Noah reeds geplaatst)
C-Meisjes: Emilia Panzar, Mila de Koning en Manaswini Mohan (Keerthi, Niranjana reeds geplaatst)

Eindstanden en uitslagen

Zie hier alle uitslagen:
A-groep
B-groep
C-groep

Laatste kwalificatie

Op 14 en 15 maart is in Hoogkerk de laatste kwalificatie van de reeks van 4. De inschrijving daarvoor is open.
Zie hier om door te klikken naar alle info en links. Alvast veel succes aan iedereen die nog een poging gaat doen.

Schaakbond.nl wordt mede mogelijk gemaakt door:

TeamNL Tulp
Odido
Rabobank