Opstellingen KNSB competitie 2026-2027

Hieronder komen de startopstellingen met de 1 september ratings. Deze ratings worden gebruikt bij de invallersbepalingen uit het competitiereglement.

De start rating is als volgt bepaald:

  • KNSB rating
  • Als geen  KNSB rating dan de FIDE rating
  • Als ook geen FIDE rating dan de KNSB Rapid rating
KlasseKNSBFIDEStart
Meesterklasse238023752380
Eerste Klasse222222032222
Tweede Klasse215121362151
Derde Klasse203820202038
Vierde Klasse194619331946
Vijfde Klasse185418491853
Zesde Klasse175417651749
Zevende Klasse163817061624
KlasseKNSBFIDEStart
Meesterklasse238023752380
Klasse 1A221821972218
Klasse 1B222522092225
Klasse 2A214521262146
Klasse 2B217121632171
Klasse 2C213621192136
Klasse 3A203020042030
Klasse 3B203120172031
Klasse 3C204320202043
Klasse 3D202220012022
Klasse 3E205520372055
Klasse 3F204420432049
Klasse 4A194219111944
Klasse 4B193619261936
Klasse 4C195219441952
Klasse 4D197519591975
Klasse 4E196519451965
Klasse 4F194919401949
Klasse 4G195219341952
Klasse 4H193119251930
Klasse 4I191119141911
Klasse 5A186118251861
Klasse 5B184018301840
Klasse 5C186818641855
Klasse 5D185518521855
Klasse 5E188818761888
Klasse 5F186118491861
Klasse 5G184118411841
Klasse 5H186218551862
Klasse 5I181518161812
Klasse 5J187218561877
Klasse 5K183018511833
Klasse 5L185618681856
Klasse 6A176517621765
Klasse 6B178117661765
Klasse 6C176617771747
Klasse 6D174817551739
Klasse 6E174917651749
Klasse 6F176717651763
Klasse 6G170117131698
Klasse 6H177917771779
Klasse 6I174217701735
Klasse 6J174717941747
Klasse 6K175417731754
Klasse 7A168417311684
Klasse 7B161016851587
Klasse 7C162416941615
Klasse 7D166517001665
Klasse 7E159316681578
Klasse 7F164216991625
Klasse 7G167517461631
Klasse 7H166117201652
Klasse 7I162517221604
Klasse 7J160416931594

Plaatingslijst

PLKlasseTeamKNSBFIDEStart
1MKennemer Combinatie 1243924282439
2MApeldoorn 1241924062419
3MGroninger Combinatie 1241224122412
4MZuid Limburg 1239923932399
5MCharlois Europoort 1239323752389
6MLSG 1238423942384
7MPaul Keres 1237123672371
8MHWP Sas van Gent 1234923672349
9MVAS 1233723222337
101BHMC Den Bosch 1232423182324
11MDe Stukkenjagers 1230122902301
122BBlerick 1230122952301
131BDD 1229722882297
141APurmerend 1227122532271
151AHWP Haarlem 1226622462266
162ADe Waagtoren 1225722412257
172BApeldoorn 2224722532247
181BVeenendaal 1223522082235
191ACaissa-Eenhoorn 1223421952234
201AZukertort Amstelveen 1223322202233
212ASG Max Euwe 1222522102228
221BPaul Keres 2222522122225
231AAmsterdam Berserkers 1222422112224
241BDSC Delft 1222222052222
251AGroninger Combinatie 2221621892220
262CWageningen 1220722142207
271BKrimpen aan den IJssel 1220521782205
281AKennemer Combinatie 2220321912203
291BUVS 1219821872198
301BVoorschoten 1219621822196
312BKiNG 1219521912195
322APhilidor 1847 1219321682193
332CDordrecht 1219021822190
341ACaissa 1218921632189
352AMSV 1218721412187
361AAssen 1218421612184
372BBSV Bennekom 1218421902184
381BLSG 2218321692183
393CAmersfoort 1218221542182
402CSOPSWEPS’29 1217221652172
413FEindhoven 1216621692166
421BWLC 1216221422162
431ALOS 1215721432157
442CVAS 2215621142156
452BZuid Limburg 2215421392154
462BASV 1215221262152
472BBSG 1214521362145
482BPaul Keres 3214321452143
492CPhilidor Leiden 1214321152143
502CWoerden 1213821092138
512CCSV 1213721372137
523BArnhemse Schaakacademie 1213521172135
532CSpijkenisse 1213321062133
542ADe Wijker Toren 1212021142120
553FHWP Sas van Gent 2208421212119
562BMaastricht 1211720992117
572AHWP Haarlem 2211121012111
582ACaissa-Eenhoorn 2211020862110
593ECharlois Europoort 2210720962107
602ASG Max Euwe 2210520902105
612AGroninger Combinatie 3210420792104
623ESliedrecht 1209720832097
633FRSC ’t Pionneke 1209520652095
642CSouburg 1209020972090
653BASV 2208520722085
663DSantpoort 1208420502084
673AAlmelo 1208420512084
683EDe Stukkenjagers 2207920872079
693EOverschie 1207720632077
703FDe Combinatie 1207720862077
712BEn Passant 1207620562076
723ESHTV 1207620282076
734DVAS 3206620632066
744GRSR Ivoren Toren 1206420262064
753AEmanuel Lasker 1206320432063
764GBergen op Zoom 1206220482062
773COud Zuylen Utrecht 1206220372062
784EMessemaker 1847 1206120442061
793CPaul Keres 4206020202060
803EDSC Delft 2205920052059
813ESchaakmat Westland 1205820522058
823BLaurierboom-Gambiet 1205620732056
832AStaunton Groningen 1205120282051
843FHSC Helmond 1204820252048
853CFischer Z 1204720582047
863ASchaakwoude 1204619812046
873BWSG Winterswijk 1204520012045
883DCaissa 2204520032045
893CMoira-Domtoren 1204420272044
903ASpassky’s 1204420152044
913CLeiderdorp 1203920162039
923FDe Raadsheer 1203720392037
934FErasmus 1203720212037
943ASISSA 1203419942034
953BASC 1203420192034
963DPhilidor Leiden 2203420372034
973DKennemer Combinatie 3203219962032
984GHMC Den Bosch 2203020062030
993ADSG Pallas 1203020182030
1003DBotwinnik 1202919982029
1013CRijswijk 1202920002029
1023DDD 2202020122020
1033AHardenberg 1201719902017
1044DDe Waagtoren 2201520012015
1053BPSV DoDO 1201519992015
1064DDe Volewijckers 1201419692014
1073EDubbelschaak ’97 1201320102013
1083ASG Max Euwe 3200820002008
1094FSchaakhuis 1200820032008
1103CAlmere 1200819762008
1113DPromotie 1200819942008
1123FDe Stukkenjagers 3200520042005
1134EOegstgeest ’80 1200420422004
1143EVoorschoten 2200219832002
1153FGoes 1200219912002
1164FHWP Haarlem 3200119892001
1173AHSP/Veendam 1200120042001
1184E’t Saense Paard 1200020072000
1193BZevenaar 1199919711999
1204BAlmelo 2199919391999
1212CLSG 3199819551998
1224DAartswoud 1199720061997
1234BLonneker 1199620251996
1243BPION/Mook combinatie 1199620041996
1253DAmsterdam West 1199519631995
1264CKrimpen aan den IJssel 2199219881992
1274HDe Pion 1199119931991
1284IKempen Combinatie 1198919921989
1293CMagnus Leidsche Rijn 1198819451988
1304AGroninger Combinatie 4197519621987
1313DZukertort Amstelveen 2198719751987
1323DDe Amstel 1198719791987
1333EDe Drie Torens 1198719591987
1343FZuid Limburg 3198719881987
1354ECaissa 3198519741985
1365JCombi “de Eilanden” Zuid-Holland 1195019191982
1374CWageningen 2198219811982
1384DDe Queer Schaakclub 1197919431979
1395FPurmerend 2197719711977
1405LBlerick 2197719721977
1414DHHW Pietbulls 1197719671977
1423BApeldoorn 3197619521976
1434EDe Rode Loper 1197619651976
1443CASV 3197519731975
1454CUVS 2197319731973
1464AZSG 1197219601972
1473APhilidor 1847 2197119481971
1484HHWP Sas van Gent 3197019601970
1493BAmersfoort 2197019591970
1504CSliedrecht 2197019741970
1514BEdese Schaak Combinatie 1196619551966
1524CVeenendaal 2196519271965
1535GKasteel Lekstroom 1196519731965
1545EVAS 4196219471962
1554FDD 3195919261959
1565HLSG 4195719621957
1574DBSG 2195619651956
1584ASchaak Combinatie Leeuwarden 1195519071955
1594HZuid Limburg 4195419541954
1604BSG Max Euwe 4195419511954
1613FWLC 2195319411953
1624EZuidoost United 1195018971950
1634HDe Baronie 1194919331949
1645HWoerden 2194818931948
1654DHet Spaarne 1194819311948
1664AAssen 2194619191946
1674CDe Giessen en Linge 1194619161946
1684GFianchetto 1194519481945
1695FBergen 1194519181945
1704ATjonger Aa Linde 1194418831944
1714HEindhoven 2194419341944
1724GD4 1194319301943
1735AStaunton Groningen 2194018831940
1744DDe Wijker Toren 2194019201940
1754EDSC Delft 3193919381939
1765GSchaaksociëteit Zugzwang 1193919311939
1775CAmersfoort 3193719131937
1785E’t Saense Paard 2193619461936
1795BZutphen 1193619381936
1804FDSC Delft 4193518901935
1814GSHTV 2193419001934
1824CSMB 1193319221933
1834FPaul Keres 5193319391933
1844BENO 1193319091933
1854BHoogland 1193219311932
1864BDoetinchem 1193019451930
1874IDe Stukkenjagers 4192819241928
1884AHoogeveen 1192819051928
1894CTussen de Torens 1192819051928
1904CHet Kasteel Wijchen 1192719251927
1915ESantpoort 2192718901927
1925DDe Kentering 1192719561927
1934ASISSA 2192618821926
1944IKiNG 2192519181925
1954FOud Zuylen Utrecht 2192419391924
1965LDubbelschaak ’97 2192319201923
1974ASneek 1192018811920
1984BWSG Winterswijk 2191918791919
1994GZSC 1191718981917
2004HOSV 1191719311917
2015ASchaakwoude 2191718521917
2025HAAS 1191719231917
2034IDe Raadsheer 2191618871916
2044FMoira-Domtoren 2191618771916
2054HBergen op Zoom 2191119091916
2064AESG Emmen 1191518981915
2074EDe Waagtoren 3191418711914
2085DZeist 1191419061914
2094EEsPion 1191318151913
2104IGardé 1191018931910
2114HWaalwijk 1190919081909
2124FDBC 1190919251909
2134EPhilidor Leiden 3190718631907
2145JSpijkenisse 2190418761904
2156BDrienerlo 1190418851904
2165IShah Mata 1190218921902
2174CHSG 1190119091901
2185JErasmus 2190118651901
2194GPaul Keres 6190019051900
2204IZuid Limburg 5190019281900
2215EHWP Haarlem 4189819211898
2225LHSC Helmond 2189719131897
2234BASV 4189718731897
2244IEindhoven 3189619231896
2256COosten-Toren 1189518941895
2264IMaastricht 2189418871894
2275GRivierenland 1189218711892
2284HS.Landau 1189018971890
2295JCharlois Europoort 3188618571886
2304IVenlo 1188519001885
2314GDe Baronie 2188218211882
2325ECaissa 4188018591880
2335DDe Rode Loper 2187818421878
2345DDe Vughtse Toren 1187619041876
2355KBergen op Zoom 3186318891874
2365CArnhemse Schaakacademie 2187018761870
2375JDordrecht 2187018601870
2385KDe Zwarte Dame 1186918721869
2396BLonneker/Park Stokhorst 2186818361868
2404FBotwinnik 2186818801868
2415CPION/Mook combinatie 2186718531867
2425CPSV DoDO 2186718581867
2434IDe Drie Torens 2186618731866
2445ASISSA 3186617981866
2455FVAS 5186318111863
2464HHMC Den Bosch 3186218271862
2475EZwart op Wit 1186218081862
2485HSHTV 3186118481861
2495KEGS 1186018671860
2506HOnesimus 1186017731860
2515BDSG Pallas 2185918201859
2525BBorne 1185818541858
2534DPaul Keres 7185618051856
2545KDe Baronie 3185518691855
2555FVolendam 1185318281853
2565JDSC Delft 5185318651853
2575IMessemaker 1847 2185218531852
2585AGroninger Combinatie 5184817821848
2595DOisterwijk/Oude Toren Combinatie 1184818271848
2605EAmsterdam West 2184818511848
2615FCaissa-Eenhoorn 3184818291848
2625AZZS! 1184718361847
2635CTornado 1184618551846
2645AMid-Fryslân 1184618061846
2655IRijswijk 2184618751846
2665FMagnus 1184618341846
2675KSouburg 2184418571844
2686CApeldoorn 4184418261844
2695IKrimpen aan den IJssel 3184418341844
2705LWLC 3184318371843
2716ESliedrecht 3184218231842
2725ATjonger Aa Linde 2184118271841
2735BASV 5183918431839
2744GDSC Dongen 1183918511839
2755CEdese Schaak Combinatie 2183818441838
2766AGroninger Combinatie 6183718031837
2774BWageningen 3183618361836
2785GPromotie 2183518541835
2795LDe Juiste Z 1183518211835
2805LBlerick 3183418281834
2815CSMB 2183318411833
2825BHardenberg 2182618431826
2836HHWP Haarlem 5182218131822
2845DMoira-Domtoren 3182218051822
2855HPhilidor Leiden 4182118091821
2865IVoorschoten 3182018101820
2875JSchaakhuis 2181918131819
2885KS.Landau 2180418141818
2896GDD 4181617871817
2906HOverschie 2181518221815
2916JDe Pion 2181518551815
2925J’t Paardje 1181318151813
2935BDe Zeven Pionnen 1181118451811
2946FCastricum 1181118021811
2956JBergen op Zoom 4181118211811
2965HVAS 6181017911810
2975DDe Stukkenjagers 5180818231808
2985LKempen Combinatie 2180818211808
2995BVeenendaal 3180518511805
3005HMagnus Leidsche Rijn 2180417911804
3016ELSG 5180418061804
3027GErasmus 3180317951803
3036IStaunton Etten-Leur 1180318211803
3045GOud Zuylen Utrecht 3180118201801
3056FDe Volewijckers 2180117671801
3066HVoorburg 1179817561798
3076AHSP/Veendam 2179818141798
3086CWoerden 3179717991797
3095GAlmere 3179517841795
3106FAartswoud 2179417961794
3116F’t Saense Paard 3179418021794
3126KDe Vrijpion 1179218821792
3136DBSG 3179117571791
3146HDe Scheve Toren 1179118731791
3156KDe Combinatie 2179018161790
3165EDe Waagtoren 4178917791789
3176IMiddelburg 1178918071789
3186KGardé 2178818581788
3195FSantpoort 3178817911788
3205IRSR Ivoren Toren 2180617821784
3215KRSG 1178418221784
3227GDe Uil 1178418381784
3235BAlmelo 3178416571784
3246BZSG 2178217551782
3255CAlmere 2189118531781
3265AHaren 1178018241780
3276EFianchetto 2178017781780
3286FHHW Pietbulls 2177917761779
3295HDe Rode Loper 3177817091778
3307GDD 5177617771776
3316ISouburg 3177617771776
3326JDe Stukkenjagers 6177417851774
3337AAssen 3177317661773
3346APhilidor 1847 3177217761772
3356DEn Passant 2177118041771
3366ECSV 2177017861770
3375DASV 6177017511770
3387AGroninger Combinatie 7176817781768
3396AStaunton Groningen 3176617441766
3405FAmsterdam West 3176517711765
3416DAmersfoort 4176517701765
3426FBergen/Schaakmat 2176317681763
3436BWSG Winterswijk 3176217771762
3446KOSV 2176017491760
3456BRijssen 1175917991759
3466JDe Kentering 2175818271758
3477DSassenheim 1175618561756
3486ASISSA 4175617571756
3496IDe Baronie 4175617231756
3507FMuider Schaakkring 1175517441755
3516DZuidoost United 2175417171754
3525KWaalwijk 2175417681754
3537IHWP Sas van Gent 4174817781754
3547JNuenen 1175317231753
3555GPaul Keres 8175217611752
3566HKasteel Lekstroom 2174917741749
3576GZukertort Amstelveen 3174817161748
3586KWLC 4174817411748
3596CEdese Schaak Combinatie 3174717371747
3607ATjonger Aa Linde 3174717411747
3616JHMC Den Bosch 4174717651747
3625GPSV DoDO 3174717541747
3636JRDS 1174117841741
3646HKennemer Combinatie 5174017041740
3656AHoogeveen 2174017361740
3667FLeiderdorp 2173317981733
3676KODI 1173216881732
3686KKempen Combinatie 3173217081732
3695LEindhoven 4173217741732
3705ISchaakmat Westland 2172717201727
3716CUVS 3172617941726
3726BApeldoorn 5172417121724
3736EDSC Delft 6172417091724
3746DPhilidor Leiden 5172317711723
3755ISHTV 4172317541723
3767HMessemaker 1847 3187218961722
3776DVAS 7172116931721
3786FAssendelft 1172117241721
3797HDordrecht 3172017681721
3806DHet Kasteel Wijchen 2171717451720
3817DPurmerend 3171517041715
3826IDe Raadsheer 3171417801714
3836CAmersfoort 5172117111712
3846EVoorschoten 4171217871712
3856CWageningen 4171116761711
3867DSantpoort 4171117081711
3877CPION/Mook combinatie 3170917741709
3886KZuid Limburg 6170817771708
3896G3-Torens 1170717651707
3907IDe Zwarte Dame 2170617271706
3916GPhilidor Leiden 6170517191705
3927CApeldoorn 6170416841704
3937DCaissa-Eenhoorn 4170416681704
3947EDe Rode Loper 4170316881703
3957D’t Saense Paard 4169617011696
3966GKennemer Combinatie 4169416951694
3976IDe Stukkenjagers 7170417021688
3986EMoira-Domtoren 4168817101688
3996GCaissa 5168616701686
4006ASISSA 5168516921685
4017FDe Queer Schaakclub 2168417141684
4026GHWP Haarlem 6168016541680
4036IBergen op Zoom 5170117541675
4047AESG Emmen 2167417311674
4056EVAS 8167416811674
4066DMoira-Domtoren 5173318151668
4076JHMC Den Bosch 5166615941666
4087JMaastricht 3166616621666
4096JOSV 3166417841664
4107HSpijkenisse 3166316591663
4116HSliedrecht 4166017151660
4126BASV 7165616311656
4137HCombi “de Eilanden” Zuid-Holland 2164816641648
4147FDD 6164616741646
4157BVeenendaal 4164516881645
4167FHWP Haarlem 7164116691641
4177BHoogland 2166316781640
4187HDSC Dongen 2164017041640
4197CZutphen 2165217481640
4206BArnhemse Schaakacademie 3177017191639
4217DLSG 6163917021639
4226IDe Pion 3163616481636
4237DAlmere 4163316751633
4247GVoorburg 2162517341625
4257CSMB 3168517331625
4267JDe Kentering 3162416451624
4277HDe koddige koning 1167017241623
4287EWoerden 4162216811622
4297IDe Baronie 5162117351621
4307BAlmere 6160817751617
4317HKrimpen aan den IJssel 4160717171607
4327CASV 8160517021605
4337IOisterwijk/Oude Toren Combinatie 2160517311605
4347BDSG Pallas 3160416871604
4357BAlmelo 4163916091604
4366FDe Waagtoren 5162116241603
4377JDe Stukkenjagers 91594-11594
4387FZukertort Amstelveen 4167618361593
4397AGroninger Combinatie 8158916411589
4407EBotwinnik 3158816941588
4417GDSC Delft 7157316021584
4427GVoorschoten 5158316571583
4437HOverschie 3157817111578
4447IDe Pion 4157616571576
4457IDe Stukkenjagers 8157216671572
4467CHMC Den Bosch 6157516231567
4477IBest Moves 1156518351565
4487EAmersfoort 6155116271551
4497JEGS 2155017021550
4507EMagnus Leidsche Rijn 3157116611545
4517ASISSA 61545-11545
4527AZZS! 21544-11544
4537JBest Moves 2161118121543
4547EMoira-Domtoren 61540-11540
4557BSG Max Euwe 5166217181540
4567EHSG 2160716521540
4577CTussen de Torens 2153615411536
4587BEdese Schaak Combinatie 4155415851531
4596GKasteel Lekstroom 31547-11529
4607JDe Combinatie 3152316541523
4616CDe Stelling 1163117791514
4627JHSC Helmond 3150217281502
4637BASV 9149815071498
4647FKennemer Combinatie 6149614991496
4657CWageningen 5149315811493
4667EAlmere 5146516361481
4677DVAS 9147015521470
4687FLSG 7148616761464
4697G3-Torens 2171016521419
4707GKennemer Combinatie 7133815041363
4717IBergen op Zoom 6140416271362