Afscheid Bondsraad 14 juni 2025

De Bondsraad, opgericht in 1932, is opgehouden te bestaan. Zijn laatste wapenfeit in de vergadering van 14 juni 2025 was de installatie van de Ledenraad, de opvolger van de Bondsraad.

De Bondsraad handelde natuurlijk eerst nog de lopende zaken af. De jaarrekening en het jaarverslag van 2024 werden goedgekeurd. De Financiële Adviescommissie was deze keer vol lof over de jaarrekening.

Schaken.nl blijft

Nischa Jansen-Janssen heeft het bondsbestuur helaas al na een halfjaar weer moeten verlaten. Haar nieuwe baan bij NOC*NSF is vanwege mogelijke belangenverstrengeling niet goed te combineren met een bestuursfunctie. Er is dus weer een vacature voor een bestuurslid.

Goed nieuws was er over Schaken.nl, waarvan de toekomst in de vorige Bondsraad nog somber leek vanwege het te kleine aantal abonnees. Uitgever Golazo Media ziet wel degelijk perspectief voor het blad en neemt de (financiële) verantwoordelijkheid over van de KNSB. De prijs voor een ledenabonnement gaat van 11 euro naar 17,50 euro.

Voor de clubs komt er iets extra’s: elke vereniging krijgt van iedere editie een exemplaar om ter inzage te leggen aan de leden. In dat exemplaar komt ook een clubkatern te zitten, bedoeld als verrijking van de clubnieuwsbrief.

Historisch moment

En toen was het historische moment daar: de Bondsraad hief zichzelf op door met een applaus de eerste tien onafhankelijke leden van de Ledenraad te benoemen. Uiteindelijk zullen er dertien onafhankelijke leden en dertien vertegenwoordigers van de regio’s zijn. Er worden nog drie onafhankelijke kandidaten gezocht. Zij en de regionale leden worden in een volgende vergadering benoemd.

De nieuwbakken Ledenraad beet vervolgens het spits af door samen met de voormalige Bondsraad twee uur lang over het langetermijnbeleid te brainstormen. De uitkomsten vormen input voor het nieuwe Meerjarenbeleidsplan, waar het bestuur aan werkt.

Schaakbond.nl wordt mede mogelijk gemaakt door:

TeamNL Tulp
Staatsloterij
Odido
Rabobank