Haarlem – De Nederlandse schakers Anish Giri en Benjamin Bok nemen deel aan de FIDE World Cup 2017. Dit knock-out toernooi is onderdeel van de WK-cyclus 2017-2018. Het toernooi start met 128 spelers. De twee finalisten plaatsen zich voor het Kandidatentoernooi in 2018.
Op zondag 3 september begint in Tbilisi de eerste ronde. De finalisten zullen tot en met 27 september in de Georgische hoofdstad verblijven. De World Cup was nog nooit zo sterk bezet als dit jaar. Naast wereldkampioen Magnus Carlsen nemen de beste 15 spelers van de wereldranglijst deel.
Benjamin Bok kwalificeerde zich via het Europees Kampioenschap 2017 voor de World Cup en speelt in de eerste ronde tegen de Russische grootmeester Vladislav Artemiev. Anish Giri neemt deel in Tbilisi op grond van zijn hoge klassering op de wereldranglijst. De Nederlander neemt het in de eerste ronde op tegen grootmeester Nana Dzagnidze die een thuiswedstrijd speelt.
Tot en met de halve finale worden er twee reguliere partijen gespeeld en, indien deze geen winnaar opleveren, diverse rapid- en snelschaakpartijen in de tiebreak om een winnaar te forceren. In de finale worden er vier reguliere partijen gespeeld.
Zie de officiële website
Schaakbond.nl wordt mede mogelijk gemaakt door:


Schaakbond
Schaakbond.nl ondersteunt leden, clubs, scholen en organisatoren om verder te ontplooien in het schaken met kampioenschappen en een kenniscentrum vol met uitleg en verwijzingen.
Adres
Bondsbureau KNSB
Frans Halsplein 5
2021 DL Haarlem
Nederland
Contact
023-5254025
bondsbureau@schaakbond.nl
Vanaf 9 februari is er een medewerker aanwezig op dinsdag en donderdag speciaal voor vragen over abonnementen.
U kunt bellen tussen 13.00-17.00 uur met 023-5254025.
Voor contact met de Vertrouwenscontactpersoon
vcp@schaakbond.nl
© Copyright – Schaakbond | Home | Gebruiksvoorwaarden | Cookie instellingen