Huygens Lyceum Eindhoven
Van 28 september tot en met 3 oktober heeft het schaakteam van het Huygens Lyceum Eindhoven deelgenomen aan de Europese voorronde van het Wereld Kampioenschap Schaken voor schoolteams (WK voor Schoolteams). Deze voorronde werd gespeeld in Tsaghkadzor in Armenië. Het team van Huygens Lyceum is regerend Nederlands Kampioen Voortgezet Onderwijs (Categorie 2, eerste twee leerjaren).
Nieuwe opzet
Het WK voor schoolteams kent dit jaar een nieuwe opzet met vier continentale voorronden: Azië, Amerika, Europa en Afrika. De kampioenen uit de voorronden spelen vervolgens een finale in december om de WK titel.
Ook de leeftijden zijn aangepast. Alleen spelers U14 (geboren in 2012 of later mogen meedoen). Dat was eerder U18. Zowel basisscholen als middelbare scholen waren present in Armenië in een veld van 27 teams. Een team bestaat uit 4 spelers en maximaal een reserve speler.
Gymnasium No. 50 uit Minsk kampioen
Het team van Huygens Lyceum had het zwaar. Ze wonnen drie van de acht wedstrijden. Ze eindigden zodoende op de 18e plek. Het team bestond uit: Kirtin Srivatsa, Niranjana Ganeshram, Phillip Blagojevic en Nikolas Chasiotis.
Het team van Gymnasium No. 50 uit Minsk (Wit-Rusland) pakte met overmacht de titel. Ze wonnen al hun wedstrijden. Het Letse team van de Riga State Gymnasium No. 1 werd tweede en het LEPL Georgia, Kutaisi Andria Razmadze Physico werd derde.
WK-finale
Alle deelnemers aan de WK-finale in december zijn nu bekend:
1. UZB-WISDOM SCHOOL
2. UGANDA – Sr. Miriam Duggan Primary School
3. Saco Oliveros de Lince
4. Gymnasium No. 50 of Minsk”
Zie hier alle uitslagen en eindstanden van de vier continentale kampioenschappen.
SchoolChess4All
Wil je ook met je school aan het WK deelnemen? Doe dan mee met je team aan SchoolChess4All. SchoolChess4All zijn de wedstrijden om het Nederlands Kampioenschap. Op 13 november starten de kwalificaties op Chess.com.
Zie hier voor meer informatie en aanmelden.

